KONST / Litografier / Färglitografi 15418230
nr 1541 8230
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Komposition. Signerad, ej numrerad, bär dedikation. Färglitografi. Bladets mått: 43x34 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Kondition: skadad ram, skadat glas
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
måndag 22 maj 2023
kl 18:31:06
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson